Jacek Kowalczyk

Zawodowy tancerz, trener i instruktor w Egurrola Dance Studio, zawodowy nauczyciel tańca, choreograf oraz sędzia PZST w specjalizacji tańce par, absolwent AR oraz UMSC w Lublinie.
Przygodę z tańcem rozpoczął od treningów walk wschodu a przez zakład z kolegami Jacek postanowił zapisać się na kurs tańca towarzyskiego, gdzie na II stopniu zostaje wybrany do klubu tańca.
Po roku nauki Jacek bierze udział w swoim pierwszym turnieju i przenosi się do profesjonalnego klubu tanecznego “Lider” Lublin prowadzonego przez Annę i Jerzego Oleszczyńskich, tam zapoznaje się z techniką taneczną jak również zdobywa kolejne klasy taneczne do klasy mistrzowskiej S włącznie. Jest otwarty na inne techniki taneczne takie jak jazz, klasyka, funky oraz salsa. To właśnie salsa staje się pasją Jacka i jego specjalnością. Instruktorami, których ceni jest znakomita para szkoleniowców Przemek Wereszczyński i Monika Grzelak.  Konsultant taneczny przy wielu produkcjach: pokazy mody, Taniec z Gwiazdami, materialy do gazet.