Aerobik

NOWOŚCI TEGO SEZONU

Zobacz co przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie!

KARDIO TBC

Porządna rozgrzewka oraz dawka dynamicznych ćwiczeń z hantlami i stepem, a w końcowej fazie - dokładne rozciąganie. W trakcie tych zajęć spalisz około 300 kcal na godzinę przy energetycznej muzyce. Najważniejsza jest dbałość o technikę i poprawne wykonywanie ćwiczeń a także dobór odpowiednich obciążeń. Zajęcia są preferowane dla osób, którym choreografia sprawia trudność. Idealne dla początkujących.

POWER MORNING

Poranny energetyczny trening, mocniejszy niż espresso doppio. Zajęcia nakierowane na intensywne spalanie i wzmacnianie oraz mobilizację mięśni całego ciała. Dzięki temu poprawisz swoją wydolność i kondycję z użyciem hantli i piłek do ćwiczeń. A całości dopełni energetyczna muzyka.

TBC W OBWODZIE

Kompleksowy trening poprawiający sprawność i wytrzymałość siłową oraz kondycję. Obwód stacyjny, podczas którego angażujemy do pracy rożne grupy mięśniowe wykorzystując ciężar własnego ciała jak i dostępny sprzęt. W każdej jednostce czasu ćwiczący powinien wykonać ćwiczenie jak najszybciej. Mimo to zajęcia są dla wszystkich niezależnie od poziomu zaawansowania - każdy może ćwiczyć w swoim tempie, wykonując te same ćwiczenia.

ZAJĘCIA SPALAJĄCE

Pozbądź się nadmiaru tkanki tłuszczowej i odkryj swoje mięśnie

SPALANIE / FAT BURNING

Jest treningiem specjalistycznym bazującym na podstawowych krokach aerobiku, które łączy się w nieskomplikowane układy choreograficzne. Trening skoncentrowany jest na utrzymaniu właściwego tętna, optymalnego do spalania tkanki tłuszczowej. Na tych zajęciach niespotykane są wzmocnienia na matach, natomiast składają się one głownie z prostych ćwiczeń i wielu powtórzeń.

STREFA BALANCE / BALANCE ZONE

Zajęcia wzmacniające i modelujące z wykorzystaniem małych i dużych piłek gimnastycznych. Trening o umiarkowanej i niskiej intensywności sprzyja kształtowaniu równowagi, koordynacji i czucia mięśniowego. Duży nacisk położony jest na wzmocnienie głębokich mięśni rdzenia ciała i odciążenie kręgosłupa, stawów biodrowych i kolanowych.

PŁASKI BRZUCH / ABS TONE

Zajęcia ukierunkowane na spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni brzucha. Część cardio trwa ok. 30 minut i opiera się na układzie choreograficznym o średniej intensywności. Część wzmacniająca trwa ok. 20 minut. Zajęcia zakończone są 5 minutami rozciągania.

ZAJĘCIA INTERWAŁOWE

Zwiększ swoją wytrzymałość, pobudź krążenie i uruchom spalanie na wyższych obrotach

TABATA

Nowoczesne połączenie tradycyjnych ćwiczeń aerobowych z intensywnym treningiem interwałowym w rytmie 20 sekund ćwiczeń + 10 sekund odpoczynku. Główna część zajęć realizuje 8 cykli ćwiczeń – każdy cykl trwa 4 minuty i zawiera 8 serii ćwiczeń. Cykle oddzielone są niecałą minutą przerwy przeznaczonej na krótką regenerację i uzupełnienie płynów. Tabata skutecznie pomaga spalić tkankę tłuszczową (nawet do trzech razy więcej niż klasyczny aerobik) oraz poprawia wydolność organizmu, wzmacniając mięśnie całego ciała. Zajęcia są prowadzone przy energetycznej muzyce specjalnie dostosowanej do treningowego interwału. Zajęcia dla osób średnio zaawansowanych i zaawansowanych.

HIIT

Intensywny trening interwałowy, to program ćwiczeń przeznaczony dla osób chcących szybko spalić tkankę tłuszczową, przyspieszyć metabolizm oraz wyrzeźbić sylwetkę. Trening HIIT daje 3 razy lepsze efekty w odchudzaniu niż ćwiczenia kardio. Polega on na przeplataniu krótkich okresów intensywnych ćwiczeń anaerobowych (wykonywanych na maksymalnym poziomie intensywności) z przerwami na bardziej umiarkowane ćwiczenia kardio. Na tych zajęciach skupiamy się na: utrzymaniu wysokiego tempa, odpowiednim oddychaniu, technice ćwiczeń. Zajęcia tylko dla osób zaawansowanych! 

STREFA G.R.I.T. / G.R.I.T. ZONE

30-minutowe zajęcia interwałowe w formule High Intensity Interval Training (HIIT). Cechują je 3 określenia: intensywne, krótkie, wymagające. Strefa G.R.I.T. (General Rapid Interval Training) sprawdzi Twój charakter, podstawi prawdziwe wyzwanie i na długo pozostanie w pamięci. W nagrodę gwarantuje szybkie spalanie tłuszczu i budowanie mięśni oraz oszczędność czasu. Maksymalne zaangażowanie w trening połączone z pracą charyzmatycznych instruktorów pomoże wejść na wyższy poziom. Strefa G.R.I.T. wykorzystuje rozmaite akcesoria: sztangi, talerze, hantle, stepy, etc.

ZAJĘCIA WZMACNIAJĄCE

Wzmocnij swoje mięśnie i nabierz pięknych kształtów

TBC / TOTAL BODY CONDITIONING

Klasyczne ćwiczenia ogólnorozwojowe, poprawiające kondycję fizyczną, wzmacniające i ujędrniające wszystkie główne grupy mięśniowe. Część główną poprzedza intensywna rozgrzewka, a całość zakończona jest kilkuminutowym wyciszeniem i rozciąganiem. Połączenie pracy mięśni ramion, nóg i tułowia oraz zastosowanie dużej ilości powtórzeń sprzyja wysokiej intensywności zajęć. Często w trakcie TBC wykorzystywane są rozmaite akcesoria, jak hantle, taśmy lub stepy. Zajęcia rekomendowane dla każdego poziomu zaawansowania.

BUP / LEGS, BUMS & TUMS

Brzuch, uda, pośladki - wzmacnianie i modelowanie dolnych partii ciała. Zajęcia skierowane na spalanie tkanki tłuszczowej zalegającej na biodrach, udach, pośladkach i brzuchu oraz wzmocnienie znajdujących się tam mięśni. Część treningu poświęcona jest również rozciągnięciu i rozluźnieniu mięśni. Idealne zajęcia dla Pań, chcących popracować nad najważniejszymi dla nich partiami ciała. Klasyka treningu aerobikowego!

STREFA PUMP / PUMP ZONE

Zajęcia wytrzymałościowo-siłowe z użyciem sztang fitnessowych. Niezwykle efektywny sposób na kształtowanie sylwetki poprzez pracę z obciążeniem dostosowanym do indywidualnych możliwości ćwiczącego. Doskonała alternatywa dla klasycznego treningu siłowego. Zaleca się, aby osoby uczestniczące w zajęciach po raz pierwszy zgłosiły się do instruktora prowadzącego w celu dobrania odpowiedniego obciążenia i przekazania podstawowego instruktażu. Zajęcia dla osób na każdym poziomie zaawansowania.

SEXY PUPA / SEXY BOOTY

Absolutny hit klubu Strefa Gym & Fitness! Sexy Pupa to szalone wzmacnianie, modelowanie i ujędrnianie pośladków oraz ud. Energetyczny trening prowadzony jest w rytm muzyki klubowej oraz przy efektach dynamicznego, kolorowego oświetlenia. Systematyczne treningi doskonale wyrzeźbią Twoją pupę, wysmuklą uda i zapewnią wspaniałą rozrywkę.

ZAJĘCIA MENTALNE I ROZCIĄGAJĄCE

Zrelaksuj się i świadomie kontroluj swoje elastyczne ciało

PILATES

Zajęcia wzmacniające mięśnie całego ciała, w szczególności mięśnie głębokie brzucha, grzbietu i miednicy. Ćwiczenia wykonywane są przy spokojnej muzyce, w rytmie własnego oddechu. Pilates wyrabia nawyk utrzymania prawidłowej sylwetki oraz podnosi próg czucia własnego ciała. Dzięki ćwiczeniom wzrasta świadomość ruchu i koordynacja. Świetne uzupełnienie każdego treningu. Ponieważ zajęcia w niewielkim stopniu obciążają stawy, pilates jest bardzo bezpieczną formą, proponowaną wszystkim, także osobom po kontuzjach i urazach narządów ruchu.

JOGA / YOGA

Joga to nie tylko ruch,to oddech,skupienie,błogość i wielka radość. Praktykowanie pranayamy (ćwiczenia oddechowe) uczy jak radzić sobie ze stresem i emocjami, oddech zostaje naturalnie wydłużony co wpływa na długość życia. Asany pozwalają poczuć,że ciało żyje nawet nie poruszając się,daje świadomość bycia tu i teraz ,całym sobą,zgodnie z naturą, w rytmie otaczającego świata. Ruch który w równym stopniu kształtuje sylwetkę ma ogromny wpływ na zdrowie fizyczne i psychiczne. Dzięki jodze życie nabiera głębszego sensu i uczy podchodzić do życia z większą otwartością i ufnością.

ZDROWY KRĘGOSŁUP / BODY BALANCE

Trening ten to jednocześnie profilaktyka i terapia bólów narządów ruchu. Składa się z szeregu specjalistycznych ćwiczeń, z wykorzystaniem różnych przyrządów oraz wielu technik terapeutycznych. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa i stawów obwodowych.

STRETCHING

Zajęcia dla wszystkich Klubowiczów - Pań i Panów - chcących dobrze się rozciągnąć po treningu siłowym, modelującym lub spalającym. Późna pora zajęć sprzyja wyciszeniu, odprężeniu i rozciągnięciu ciała. Idealne zakończenie dnia - elastyczne ciało i wyciszony umysł.